KUKAONICA: “Neprikladna muzika koja narušava praznični duh Winterfesta?” VIDEO

SUživo – Objavljujemo kompletan tekst sa video snimkom,  koji nam je putem sajta dostavio čitalac sajta SUživo

Tekst kukaonice: "Winterfest u Subotici bi trebalo da predstavlja praznični duh i atmosferu. Međutim, neusklađenost programa, gde se s jedne strane emituje praznična muzika, a s druge strane turbo-folk pesme iz kombija koji se nalazi ispred gradske kuće, narušava taj doživljaj. Posebno je neprikladno što se tokom dana glasno emitovala pesma poput “Bog i batina”, koja nije u skladu s duhom ove manifestacije. Subotica, kao grad poznat po multikulturalnosti i tradiciji, zaslužuje pažljivije osmišljen program za ovakve događaje."

 

Pridružite se SUživo Viber zajednici klikom na ovaj link

Ocenite sadržaj

22 komentara

Uključite se u razgovor
Subotičanin

Bezveze,nek puštaju ljudi muziku,neko se i uz tu veseli.

Odgovorni građanin

Tvoj mozak je bez veze

Jasminka

Ali ne na božićnom vašaru. Svako mesto ima prikladnu muziku. Uz božićni vašar idu i božićne pesme. Da ne kažem pesmice, najčešće dečije.

Đorđe

Nisi ti subotičanin.

Shamso69

U pravu si nije. Subotičanima sve smeta, mnogo su džangrizavi a od 20h se kao kokoške već zavuku u kuće, tako da je ovo neki gost kome ne smeta i ovakva muzika.

Branko

Pa šta treba po ceo dan da slušamo samo božićne pesme,a jel taj koji je pisao slavi novu godinu?Ako slavi bek ne ide nigde na proslavu,bek ostane kući i celo veče nek sluča božićne pesme.Sinoć sam bio u gradu i nije tako gladžsna muzika,a u skladu je sa kombijem pošto je komtel,i ne remeti onu muziku sa druge strane,

Milan

Subotica, kao grad poznat po multikulturalnosti i tradiciji upravo zato i treba da dopusti i ovaj vid muzike.
Ako je poznat po multikulturalnosti, onda dozvolite i turbo folk... zabole me za božićne i novogodišnje note

Gox

Kako ga nazivate, dobro ste i prošli.. kao da nemamo naziv na srbskom, mora švabski

Goran

Tako je krstio tu vrstu muzike Rambo Amadeus i turbo folk je opšte prihvaćen naziv.Inače je to za mene kičali kad je mogla ona kreštalica za dan grada,ovo je manje zlo.

pasa

nekrivim ja n jega nego onog ko je izdao dozvolu , zar nebi bilo lepse da su sv e kucice jedno obrazne nego smo mi uspeli da napravimo vasar bez nekog reda ako ovako nastavimo da sve narusavamo pitam se samo kako ce sve izgledati sledece godine

Maja

Apsolutno je muzika neprikladna, to sto je ja ne volim nije uopste bitno, stvar ukusa, ovde se radi o tome da ja ne zelim da setam sa svojim detetom i da u pozadini tresti Da ti damdam... Ali posto se ponosne mame snimaju sa decom koja znaju pomenute tekstove napamet onda mi i nije cudno sto ovaj sund gotovo nikome i ne smeta, ali kada se nadje neko normalan i skrene paznju na nesto sto nije normalno e, to je vec problem!

Adrijana

👏👏👏👏👏👏🤮

Ohoho

Ajmo prvo ne može da bude Winterfest, već zimski festival po naški. Ako je zimski festival, onda nije samo Božićni, a pošto nije Božićni onda ne treba zahtevati da se puštaju samo božićne pesme. Ima naroda koji voli baš to iz kombija, ja lično ne, ali to ne znači da ja moram drugima da namećem ono što ja volim. O kulturi i manirima Subotičana najbolje govori Palićko jezero koje su svojim fekalijama uništili. Svima su puna usta te velike kulture.

Vanaj

Prosla sam tuda prekjuce i zaparala mi je muzika usi.Klasicna seljana.A licno mislim da ima lose mesto i da na taj nacin pokusava da se reklamira.
Apsolutno mi se to ne dopada.

Subotičanka

Na Prozivku malo i Dudovu Ṣ̌umu gde može da se puṣ̌ta muzika ceo dan. Muzika u centru grada je veliki problem za stanare koji nemaju pravo na svoj mir
Of Karleuṣ̌e do Roma koji ponavljaju četiri pesme subotom satima je izluđujuće I opasno po zdravlje. Leti nedozvoljeni decibeli nam tresu debele zidove!
Prozori odzvanjaju-a pri tom se deca dole ṣ̌etaju. Da li ljudi shvataju kako uṣ̌na duplja funkcioniṣ̌e? Ko će odgovarati za gluhoću?

Zaštozato

Nekad je korzo bio pun kafića, muzike (decibela na pretek) i mnogo više života u ljudima raznih uzrasta. Kad pogledamo uži centar grada bilo je oko desetak diskoteka koje su vikendom odzvanjale od decibela tri puta više nego što je danas dozvoljeno tako da ti vaši debeli zidovi ne mogu da se tresu a što se prozora tiče ako su prve ugradnje duplih prozora sa jednim slojem stakla vreme je da ih menjate na pvc sa duplim termopan staklima koji će uštedeti novac i za grejanje i lekara. Još da dodam, ja još dobro čujem.

Adrijana

Ko god da je ostavio ovaj komentar svaka mu čast.
Muzika iz tog,nečeg,neprikladna,glasna i bez prazničnog duha,izaziva na mučninu.
Da,baš smeta i iritira.

Sss

Muzika je neprikladna i glasna. Pustite bilo koju drugu muziku koja je neutralnija.

Meki

U apoteci pored ima cepove za uši, kome se ni sviđa muzika eto reše je😂😂

Mila

Meni ne smeta ni jedna vrsta muzike, ali zaista neki dan sam prošla centrom i bila je pesma od Viki Miljković.. uopšte se ne uklapa u ambijent i praznični duh i baš mi je zapalo za uho... pritom, ponavljam, slušam i Viki Miljković kada izađem u grad :D

ERZEBET

UOPŠTE NIJE PRIKLADNA DECEMBAR JE MESEC PRAZNIKA PA I ATMOSFERA TREBA TAKVA DA BUDE

mozaik.mdp@gmail.com

Potpuno se slažem sa navedenim tekstom, Subotica je jedno prelepo multikulturno područje u čijoj zajednici smo svi i to treba da se poštuje i neguje a ne na ovakav način da se skrnvljuje, čast svakome nikoga netreba diskriminirati ili prisiljavati na bilo šta pa čak ni na muziku kojoj nije blizak