KUKAONICA: “Herbarijum zaborava kraj podvožnjaka”

SUživo – Objavljujemo kompletan tekst sa fotografijom,  koji nam je putem sajta dostavio čitalac sajta SUživo

Ova "zelena padina" kod podvožnjaka u Maksima Gorkog u Subotici više liči na izložbeni primerak iz herbarijuma nego na uređeni deo urbanog pejzaža. Umesto da bude održavana, pretvorila se u spontanu botaničku baštu – ali bez reda, mere i svrhe. Potencijal za lep, funkcionalan zeleni pojas postoji, ali trenutno ostavlja utisak zapuštenosti i nebrige.

 

Ocenite sadržaj

0 komentara

Uključite se u razgovor
Još nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati.