Nisu zabeležene veće gužve na graničnom prelazu Horgoš

Uprkos vikendu i turističkoj sezoni, putnici danas nisu morali dugo da čekaju na srpsko-mađarskoj granici.

Na graničnim prelazima Horgoš–Reske saobraćaj se takođe odvijao bez većih zastoja, a čekanje nije bilo duže od pola sata. Ipak, pre polaska na put preporučuje se da se putnici informišu o trenutnom stanju, jer se situacija na granici može brzo promeniti.

Tokom prepodnevnih časova nije bilo većeg opterećenja na graničnom prelazu Horgoš–Reske, na auto-putu, a putnici su u najgorem slučaju čekali najviše 30 minuta. Slađana Ivković Ivandekić: „Čekali smo pola sata i izdržljivo je. Da, da. Nema nikakvih problema. Često prolazimo ovuda.”

Bilo je i onih koji su se žalili na visoke temperature. Na asfaltu tokom ovakvih vrućina temperatura može dostići i 40 do 45 stepeni, zbog čega se pre dužih putovanja preporučuje da se ponese dovoljno vode. Lazar Pavasović: „Nismo čekali dugo, ukupno oko deset minuta. Vreme je dobro, podnošljivo je, iako je malo sparno.”

Dobra vest za putnike je da ni na manjem graničnom prelazu nije bilo većih zadržavanja. Na obe strane formirale su se samo kraće kolone vozila. Adriana Ohnusi: „Čekali smo pola sata. Izdržali smo. Često prolazimo ovuda.”

Sa približavanjem vrhunca turističke sezone i godišnjih odmora gastarbajtera, očekuje se sve veći intenzitet saobraćaja na graničnim prelazima. Pre polaska na put preporučuje se provera aktuelnog stanja iz više izvora kako bi se izbegla duža zadržavanja.

Izvor: RTV Pannon 

Pridružite se SUživo Viber zajednici klikom na ovaj link 

Ocenite sadržaj

0 komentara

Uključite se u razgovor
Još nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati.