SUBOTICA: Ako voda na javnoj česmi teče, ispravna je za piće

Prema ugovoru koji je sklopljen sa Gradom, Javno-komunlano preduzeće “Vodovod i kanalizacija” održava 31 javnu česmu na teritoriji grada, a kvalitet kontroliše Zavod za javno zdravlje. Kako Čaba Šanta, izvršni direktor za resor proizvodnje “Vodovoda” objašnjava, kao i ranijih godina, i sada važi jednostavno pravilo: ukoliko voda na česmi teče, ispravna je za piće.

- Kvalitet vode na javnim česmama, prema ugovoru sa Gradom, po našem saznanju, kontroliše se najmanje jednom mesečno. Kada oni utvrde da voda nije za piće, a uglavnom se ispituje bakteriološki kvalitet vode, onda mi odmah dobijamo informaciju i zatvaramo tu česmu, vršimo dezinfekciju i ponovnu kontrolu, pa kada je rezultat ispitivanja dobar, onda ponovo puštamo česmu u rad.

1782214990204_ztyktztpl_vodovod 23jun 01.jpg
 

Nažalost, građani često koriste javne česme nenamenski, ali i lomljenje i uništavanje predstavlja velik problem: postoje česme koje su redovno na meti vandala.

- Jako često imamo problem, na primer, sa relativno novom javnom česmom u Ulici Josipa Kolumba, to je na putu prema Kelebiji. Ljudi pokvare te česme. Nismo još izmislili sistem koji taj vandalizam može da spreči, i ta česma više ne radi nego što radi. Na drugim mestima je takođe prisutna krađa ili uništavanje same česme, i to zna da bude problem.

Postoje i česme na kojima stalno teče voda, i kod njih je problem što se veoma često začepi slivnik pa se stvaraju bare oko njih. Takva je situacija trenutno na javnoj česmi na Prozivci, a nadležni već rade na rešavanju ovog problema.

I ove godine važi staro pravilo: ako voda na javnoj česmi teče, ispravna je za piće

 

Izvor: RTV Subotica 

 

Podržite i pridružite se SUživo Viber zajednici klikom na ovaj  link

Ocenite sadržaj

0 komentara

Uključite se u razgovor
Još nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati.